Strona przechowuje informacje zapisane w plikach cookies. Dowiedz się więcej. ZamknijX
Strona główna / Kalibracja detektorów

Kalibracja detektorów

Czym włąściwie jest kalibracja?
Kalibracja to "regulacja" urządzeń. Z czasem sensory pomiarowe używane do produkcji detektorów tracą swoje włąściwości. Mogą one za bardzo reagować na stężenie np. tlenku węgla (CO) lub ich czułość znacznie spada co ma duży wpływ na ich działanie.

Kalibracja jest niezbędnym działaniem mającym na celu prawidłowe działanie detektorów.

 

Kalibrację czujników można wykonać na kilka sposobów:
1. Podmiana. Możemy zakupić nowe głowice pomiarowe. "Stare" zdemontować i wykorzystać przy następnej kalibracji. Nie jest możliwa we wszystkim modelach czujników.
2. Demontaż czujnika (głowicy pomiarowej, modułu sensora - różne nazewnictwo w zależności od producenta) i odesłanie go do producenta lub niezależnego serwisu. Po wykonaniu regulacji montujemy na miejscu.
3. Kalibracja czujników na obiekcie. Usługa wykonywana jest na miejscu. Pracownicy serwisu wykonują regulacje bez demontowania urządzeń - praca systemu detekcji gazu jest nieprzerwana. Wszystkie możliwe do wykonania naprawy wykonywane są na miejscu. Jest to metoda najczęściej wybierana przez klientów. Cechuje się przystępną ceną oraz krótkim czasem wykonania usługi.
Wykonujemy kalibrację m.in. detektorów:


Alkaster DEP-08

DEM-08, DEP-08
Alkaster

COMAG PRZEGLĄD

COMAG-1, COMAG-3
SENSOR-TECH

IMPEX ELECTRONICS

CGS-2/1, CGS-2/1 2P
IMPEX ELECTRONICS

Obsługujemy urządzenia produkcji: Pro-Service, ATEST-Gaz, Sapel, Exgaz, Gazex, Alter, Oldham, Crowcon, Draeger.


Jesteśmy w ośmiu województwach: śląskim, mazowieckim, podkarpackim, wielkopolskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i zachodnio-pomorskim.

Skontaktuj się z nami wybierzemy rozwiązanie najkorzystnieszy dla Ciebie!